Nakon što je objavljeno da prosrpske stranke neće biti u novoj vladi Crne Gore, uslijedile su oštre reakcije.
Јedan od lidera koalicije Za budućnost Crne Gore, četnički vojvoda Andrija Mandić izjavio je da lider Pokreta Evropa sad i mandatar Milojko Spajić pokušava na sve načine prekrojiti izbornu volju građana.
Mandić, predsjednik Nove srpske demokratije, naveo je da Spajić pokušava iz Vlade istisnuti koaliciju Za budućnost Crne Gore, odnosno autentične predstavnike Srba, a da raširenih ruku dočeka stranke koje su do posljednjeg dana vladavine Mila Đukanovića bile uz njega.
"Kako se sinoć čulo nakon Glavnog odbora Pokreta Evropa sad, koalicija Za budućnost Crne Gore ne može u vladu zbog nedostatka iskrenosti: u našu iskrenost se sumnja, a u Mehmeta Zenku, sa liste DPS-a, ni najmanje. Spajiću se posebno dopada iskrenost Bošnjačke stranke, koja je radila da Milo Đukanović pobijedi, a da izgubi Јakov Milatović", naveo je Mandić u pisanoj izjavi.
Prema njegovim riječima, "da su se pitali političari iz Bošnjačke stranke, Milatović danas ne bi bio predsjednik Crne Gore, a Spajić ne bi bio mandatar".
"Spajiću se više dopada iskrenost poraženih 30. augusta nego iskrenost onih koji su demokratski pobijedili kriminalni režim Mila Đukanovića. Da li se takva iskrenost od nas traži, da zgazimo većinsku volju naroda, da mu okrenemo leđa i budemo za nove i stare podjele, da kažemo ono što ne mislimo i budemo za ono u šta ne vjerujemo", upitao je Mandić.










