Bošnjačka stranka bit će dio nove, 44. po redu vlade Crne Gore.
Lider Pokreta Evropa sad (PES) i mandatar Milojko Spajić kazao je da je zaključak Glavnog odbora PES-a da imaju skupštinsku većinu za formiranje vlade.
To je, kako je kazao, ona većina koja ga je podržala za mandatara i PES.
Nova vlada trebalo bi da biti sastaljena od predstavnika PES-a, Demokratske Crne Gore, Bošnjačke stranke, Albanskog foruma, Albanske alijanse.
"Idemo sa tom većinom u kreiranje vlade i ispunjavanje svih programa o kojima smo pričali u predizbornoj kampanji. Mi ne bježimo od obećanja, želimo da što prije ispunimo ta obećanja i mislimo da je pravo vrijeme da se krene pričati o rezultatima, a ne o nekim trivijalnim stvarima koje vidimo u pojedini medijima ovih dana", rekao je Spajić novinarima nakon sastanka, prenose Vijesti.me.
Iza nove vlade trebala bi stati najmanje 44, od ukupno 80 poslanika Skupštine Crne Gore.
Na pitanje da li je dobio podršku svih članova GO za izbor potencijalnih partnera u vladi, Spajić je odgovorio da su članovi Glavnog odbora bili većinom za.
"Imali smo dugu raspravu, odlučili smo ubjedljivom većinom da idemo sa ovim...Par ljudi je bilo protiv i par uzdržano, to je potpuno normalno i ne želim da ih osuđujem ili da kažem da su ta mišljenja pogrešna".
Na pitanje na koliku podršku u parlamentu računa, odgovorio je da očekuje podršku 44 poslanika koji su ga podržali za mandatar, iako još nema potvrdu od svih.










