Voditelj i komičar Zoran Kesić pozdravio je okupljene na protestu "Srbija protiv nasilja" poželevši dobro veče "poštovanim hijenama i lešinarima", "izazivačima haosa" i "maltretiračima ljudi", a poseban pozdrav svima koji "ne dopuštaju da prođu kola hitne pomoći".
„Naravno, svi ovi epiteti kojima sam vas pozdravio su već deplasirani, jer desio se kopernikanski obrt – kada su vidjeli koliko vas ima, režimski mediji počeli su da vas nazivaju ‘veliki broj građana na ulici koje moramo poštovati'“, poručio je Kesić.
Kazao je da je učestvovao u protestima 1996. i da su tada vjerovali „da možemo da promijenimo svijet“.
„A onda sam se pretvorio u nekog džangrizavog starca koji kuka za nekim Beogradom koji više ne postoji, koji pati za nekom energijom koja je proćerdana, a prije mjesec dana se iz onog neopisivog bola koji nikad neće proći dogodila saosjećajnost, epmatija, onda je to prešlo u bijes, a onda se iz bjesa stvorila fizička potreba da se promijeni nešto odmah i sad“, rekao je Kesić.










