Vladimir Đukanović, visoki funkcioner Srpske napredne stranke Aleksnadra Vučića na svom je Twitter nalogu objavio dugi, skandalozni post.
No, u njemu najavljuje i mogućnost hapšenja političkog lidera bosanskih Srba Milorada Dodika i kritizira srbijanske medije.
Politicki.ba njegovu objavu prenosi u cjelosti, bez ikakvih intervencija:
"Podizanje optužnice od strane tužilaštva Bosne i Hercegovine protiv Milorada Dodika kao predsednika Republike Srpske i Miloša Lukića kao direktora Službenog glasnika Republike Srpske propraćeno je u našim medijima gotovo neprimetno. Čak je i sama Dodikova konferencija za štampu na kojoj je žestoko odgovorio na taj skandalozni čin koji je očito osmišljen u ambasadi SAD u Sarajevu, kao i u kancelariji visokog predstavnika, nije mnogo komentarisana. Iskreno, pomalo me je iznenadila ta pasivnost domaćih medija, jer ta vest je ozbiljan pokazatelj da se tzv.bosanski lonac ponovo podgreva, te da bi vrlo lako mogao i da proključa, a sve ukazuje na to da se sa strane najviše vatra loži. Razlog za podizanje optužnice je još apsurdniji- nepoštovanje odluka visokog predstavnika. Dakle, da uprostimo, tamošnji okupacioni namesnik je doneo neka pravila koja suštinski brišu Dejtonski sporazum, a sa njim i Republiku Srpsku, te protiv istih ne smeš ništa da kažeš. Ukoliko se usudiš da ih kritikuješ, rizikuješ sankcije, a ako kažeš da nećeš da ih poštuješ, dobiješ i optužnicu. Čovek koga u BiH niko nije birao i koji je jedan običan zapadni činovnik, što bi se reklo nebitan i beznačajan u nekim bitnim okvirima zapadne politike, doživeo je da se uživi u ulogu okupacionog namesnika i da se iživljava za sve svoje promašaje u karijeri prema nama Srbima. Bez obzira na činjenicu da on u Bosni i Hercegovini ne predstavlja apsolutno nikog, jer ga niko nikad u životu nije ni birao, on lečeći sopstvene komplekse smatra da je on upravljač Bosne i Hercegovine, te da predstavnici sva tri naroda moraju da mu kleče. Posebno Srbi nad kojima se ciljano iživljava, verovatno što kao Nemac traži osvetu zbog dva svetska rata. Kako god, njegov zadatak je da obesmisli Republiku Srpsku i to radi vrlo agilno, a podizanje optužnice od strane marionetskog tužilaštva prema Dodiku znači samo jedno- okupator će narediti da se Dodik uhapsi. Šta će se u toj situaciji dogoditi, to sam Bog zna, ali Srbi će se dobrano pripremati da odbrane Republiku Srpsku, jer takav gest bi bio suštinski atak na njeno postojanje.











