Vlasnik stana je pokušao ući u stan, ali mu stanari nisu dozvolili. Nakon toga je pokušao ubaciti bombu u stan.
Do eksplozije koja se sinoć dogodila u centru Smedereva u Srbiji došlo je nakon što je aktivirana bomba na trećem spratu zgrade u Ulici slobode, saznaje Nova.rs.
Ovaj srbijanski medij prenosi nezvanične informacije po kojima je eksploziv aktivirao vlasnik stana na trećem spratu nakon kraće rasprave sa stanarima koji su taj stan iznajmljivali. Navodno, razlog za svađu je bila neplaćena kirija.
Vlasnik stana je pokušao ući u stan, ali mu stanari nisu dozvolili. Nakon toga je pokušao ubaciti bombu u stan. On se raznio, dok su dvije osobe povrijeđene.
U eksploziji koja se sinoć oko 20.30 dogodila u zgradi u Ulici slobode u centru Smedereva, jedna osoba je poginula, a dvije su povrijeđene. Do eksplozije je došlo na trećem spratu zgrade koji je uništen, kao i još dva sprata. Prema riječima stanara, svih 25 stanova u zgradi pretrpjeli su veliku materijalnu štetu. Oko zgrade i u okolnim ulicama ležali su dijelovi namještaja, stolarije, stakla.
Koliko je bila jaka eksplozija govori i to da se zvuk detonacije čuo i u udaljenim dijelovima grada. Pojedini korisnici društvenih mreža tvrde da se eksplozija navodno čula i do "nekoliko kilometara dalje", navodi Nova.rs.