"To su oni isti koji su ubijali Sarajevo, koji su ubijali Vukovar, Dubrovnik, koji su se sada, kada su izgubili sve svoje sramne ratove, preobukli i ostrvili na naše gradove kao da zatvaraju krug".
Protesti "Srbija protiv nasilja" održani su u petak, 25. augusta, u nekoliko gradova u Srbiji, među kojima su Novi Sad, Zrenjanin, Gornji Milanovac, Kragujevac, Niš i Jagodina, Požarevac, Vršac... Večeras će protesti biti održani u Beogradu što će ih činiti 17. po redu.
Građani Novog Sada okupili su se u petak uvečer i krenuli u 12. po redu protesnu šetnju protiv nasilja. Šetnja je prošla kroz dvije centralne ulice, a glavni transparent bio je "Studenti protiv nasilja".
Okupljenim su se obratili pisac i odbornik u Skupštini Beograda Dejan Atanacković, kao i Ranka Kašiković, zaštitno lice kampanje "Jači od političkog pritiska".
Atanacković je čestitao novosadskim aktivistima na borbama koje vode kako bi zaštitili svoj grad, napominjući da "ovo vrijeme obilježavaju ljudi koji mrze gradove i dižu lažne jer prave nikada nisu razumjeli, piše Klix.
"To su oni isti koji su ubijali Sarajevo, koji su ubijali Vukovar, Dubrovnik, koji su se sada, kada su izgubili sve svoje sramne ratove, preobukli i ostrvili na naše gradove kao da zatvaraju krug", istaknuo je on.
Na kraju protesta ponovljeni su zahtjevi koji se ne mijenjaju od prvog protesta održanog maju, dok je novo okupljanje u više srbijanskih gradova zakazano za prvi septembar