N1 navodi da su pripadnici „Narodnih patrola“ napali jednog čovjeka na protestu „Srbija protiv nasilja“ i tjerali reportera N1 koji izvještava s događaja. U incidentu je povrijeđen i poslanik DS Miodrag Gavrilović.
Poslije incidenta na protestu "Srbija protiv nasilja", američkom državljaninu određen je zatvor u trajanju od 30 dana, a dvadesetdvogodišnji muškarac osuđen je na 15 dana zatvora u koji je odmah sproveden, saopćio je MUP Srbije, navodi N1.
Kako se navodi u saopćenju, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, Policijske stanice Stari grad doveli su u službene prostorije dvadesetdvogodišnjeg muškarca koji se sumnjiči da je sinoć, na Trgu Nikole Pašića, ispred Doma Narodne Skupštine zadao više udaraca američkom državljaninu koji je, kako se sumnja, prethodno provocirao građane koji su se tu nalazili.
Nakon konsultacija s nadležnim tužilaštvom, protiv dvadesetdvogodišnjeg muškarca i državljanina SAD, koji neprijavljeno boravi u Srbiji, podnijete su prekršajne prijave zbog remećenja javnog reda i mira. Također, protiv američkog državljanina podnijeta je i prekršajna prijava zbog prekršaja iz Zakona o strancima.
Odlukom Prekršajnog suda u Beogradu, američkom državljaninu određen je zatvor u trajanju od 30 dana, a dvadesetdvogodišnji muškarac osuđen je na 15 dana zatvora u koji je odmah sproveden.
N1 navodi da su pripadnici „Narodnih patrola“ napali jednog čovjeka na protestu „Srbija protiv nasilja“ i tjerali reportera N1 koji izvještava s događaja. U incidentu je povrijeđen i poslanik DS Miodrag Gavrilović.