Baronesa Arminka Helić oštro je kritizirala Sjedinjene Američke Države, Evropsku uniju i Veliku Britaniju zbog pogrešne politike na zapadnom Balkanu.
Reagirajući povodom napada srpske gomile na vojnike KFOR-a ona je napisala:
"NATO vojnici našli su se na meti srspkih militanata na Kosovu, a da to nisu ničim izazvali.
Udovoljavanje State Departmenta, Ministastva vanjskih poslova Velike Britanije i Diplomatskog servisa EU beogradskom režimu otkriva potpuni nedostatak razumijevanja situacije na Balkanu i destabilizirajuće uloge koju igraju saveznici Beograda i Moskve", napisala je Helić.











