Glavni odbor Bošnjačke stranke na večeras održanoj sjednici jednoglasno je donio odluku o ulasku Bošnjačke stranke u 44. Vladu Crne Gore.
“Na sjednici Glavnog odbora je konstatirano da je mandatar Milojko Spajić uvažio i prihvatio programske principe BS, na kojima će počivati rad buduće Vlade.
Bošnjačka stranka će kroz učešće u Vladi nastaviti da promovira politike euroatlantskih integracija, ravnomjernog regionalnog razvoja, borbe protiv organiziranog kriminala i korupcije, poboljšanja standarda građana, kao i unapređenja manjinskih prava”, navedeno je u saopćenju nakon sjednice GO BS.
Albanski forum, jedna od stranaka crnogorskih Albanaca, također će biti dio 44. Vlade Crne Gore, kazao je lider AF-a Nik Đeljošaj.
Prema njegovim riječima, Albanski forum je uspio da tokom pregovora ispuni svoj program po kome ćemo imati decentralizaciju, kladionice i kazina će do potpunog zatvaranja biti stavljeni u potpuno drugačiji sistem od onoga što jesu, a osigurat će se i staračke penzije za sve građane.
“Istovremeno, u vladi će učestvovati i Albanski forum, koji će preuzeti odgovornost potpredsjednika vlade za kapitalne investicije i ministra javne uprave. Kao i uvijek, radićemo u javnom interesu, na unapređenju našeg programa, ravnopravnosti svih građana i nacija, a posebno na ekonomskom razvoju svih građana”, napisao je on na Facebook-u.










