On je istakao da su albanske snage "spremne da služe i budu u funkciji sigurnosti na Kosovu".
Ministar odbrane Albanije Niko Peleshi saopćio je da je kontigent albanske vojske upućen na Kosovo gdje će se pridružiti snagama KFOR-a kako bi “pomogao u zaštiti mira u regionu”.
"Slanjem kontingenta na Kosovo, Albanija povećava svoj doprinos vojnom savez NATO-a", napisao je Peleshi na “Fejsbuku”.
On je istakao da su albanske snage "spremne da služe i budu u funkciji sigurnosti na Kosovu".
"Naše učešće u ovoj misiji NATO-a jasan je pokazatelj rješenosti Albanije da pomogne i da zaštiti mir u regionu. Prepoznajući veliki značaj KFOR-a za Kosovo i zapadni Balkan, naše Oružane snage su spremne služiti zajedno sa svojim međunarodnim kolegama, potvrđujući našu ulogu izvoznika globalnog mira i sigurnosti”, napisao je Peleši.
On nije naveo koliko vojnika čini kontingent, niti kojem rodu vojske pripadaju.