"Ne znamo ni da li je obezbjeđenje živo. Pucao je sedmak, u drugare. Dvije naše drugarice leže, pogođene su. Leže, ne znamo da li su žive. Obezbjeđenje je pogođeno. Jedan dječak je pogođen u nogu, drugi u međunožje"
Stravičan zločin dogodio se jutros u Beogradu kada je četrnaestogodišnji dječak došao naoružan u školu "Vladislav Ribnikar" na Vračaru, ubio čuvara i ranio još ljudi.
Učenik sedmog razreda te škole, došao je u školu naoružan i počeo pucati, a sve je trajalo oko pet minuta.
Ispred škole je veliki broj ljudi, policije, Hitne pomoći, kao i uplašenih roditelja čija djeca pohađaju tu školu.
Među njima je i voditelj Zoran Kesić jer njegovo dijete ide u tu školu. Kontaktirali smo autora emisije "24 minuta sa Zoranom Kesićem" koji je bio jako uznemiren.
"Ja sam došao ispred škole da vidim šta se dešava, jer moje dijete ide u tu školu, ali ove nedjelje je druga smjena. Ne znam šta da kažem, ovo je strašno, jako sam uznemiren... Naša djeca idu u tu školu...", počeo je Zoran za Telegraf.rs i dodao da su ljudi jako uplašeni.
"Ne znam tačno šta se dogodilo, ne mogu vam dati više informacija, jer nisam upućen. Vidim samo da su se roditelji okupili, svi su uplašeni, djeca izlaze iz škole uplakana, nastavnici su uznemireni. Stvarno je strašno ovo što se dogodilo", rekao je voditelj.
Među učenicima koji su preživeli pucnjavu u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru zavladala je panika, a kako kažu za Telegraf.rs drugari i drugarice su im pogođeni i ne znaju da li su živi.
"Ne znamo ni da li je obezbjeđenje živo. Pucao je sedmak, u drugare. Dvije naše drugarice leže, pogođene su. Leže, ne znamo da li su žive. Obezbjeđenje je pogođeno. Jedan dječak je pogođen u nogu, drugi u međunožje", pričaju oni.

Dodaju da ne znaju da li je pucao jedan dječak ili dvojica.
"Bili smo na petom spratu čuli smo buku. Nastavnik je rekao da izađemo napolje. Mislili smo da se šali. Ali vidjeli smo razrednu i djecu kako plaču, samo su nas izveli. Vidjeli smo drugara kako je pogođen u nogu. Svi su plakali, samo su nam rekli da izađemo napolje", prenosi Telegraf.rs.
Dječak (14) pucao je u školi na Vračaru "Vladislav Ribnikar" i ubio čuvara. Povređeno je nekoliko učenika, saznaje "Telegraf.rs".