Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se na svom Instagram profilu po prvi put, kako je rekao, građanima bh. entiteta Rs. Njima je, kaže, htio da se izvini.
“Po prvi put u životu obraćam se u ime srpskog naroda i svih građana Srbije i želim da vam se izvinem zbog strašne kampanje, koju je protiv vas, naših braća i sestra vodi jedan dio političke javnosti u Beogradu”, kazao je Vučić
On se obratio na svom Instagram nalogu, nakon što je dio javnosti u Srbiji glasače iz Rs označio kao krivce za izborne rezultate u Srbiji.
Vučić je kazao da je u pitanju “jedan dio onih koji nikako ne mogu da se pomire sa Bog zna kojim uzastopnim porazom i koji po svaku cijenu žele da dođu na vlast pa makar i to učinili preko vaših leđa, makar vas okrivili za svoje poraze, iako im nizašta niste krivi”.
“Znaju oni dobro koliko je mali broj ljudi iz Rs glasao u skladu sa zakonima ove zemlje, Republike Srbije, u skladu sa Ustavom Republike Srbije i baš onako kako su njihovi kontrolori na biračkim mjestima potvrdili, mirno i civilizovano i onako kako to priliči odgovornim i ozbiljnim ljudima”, poručio je Vučić.










