Govoreći o tome da je Srbija angažirala dvije lobističke kompanije za lobiranje u SAD, Vučić ističe da je obaviješten o tome, kao i da je zbog toga sretan.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da je posjeta predstavnika Srpske liste Vašingtonu važna jer, prema njegovim riječima, predstavlja "legitimizaciju njihove uloge i pozicije našeg naroda na Kosovu".
Kada je riječ o vanjskoj politici Srbije i o predstavnicima Srpske liste koji i danas borave u Vašingtonu, Vučić je gostujući na TV Prva istakao da su ti sastanci jako važni.
"Prvo važno je da oni vide kako to stvarno izgleda u svijetu posebno u Vašingtonu, da ne misle da je to lako i jednostavno, a s druge strane važno je, jer je to i potvrda i legitimizacija njihove uloge u pozicije našeg naroda na Kosovu", rekao je Vučić i istakao da ne misli da taj razgovor može biti loš.
Govoreći o tome da je Srbija angažirala dvije lobističke kompanije za lobiranje u SAD, Vučić ističe da je obaviješten o tome, kao i da je zbog toga sretan.
"Trebalo je to da radimo mnogo ranije, sa mnogo više novca i na transparentan način, da ljudi znaju da ulažemo taj novac", rekao je Vučić.
Istakao je da će u budućnosti biti potrebno ulaganje dosta novca ne samo u SAD, već i u mnoga druga mjesta širom svijeta.
Vučić je saopćio i da je sa predsjednikom Turske Recepom Tayyipom Erdoganom razgovarao o isporuci dronova Bajraktar Kosovu. Sve to, kako je rekao, protivno je Međunarodnom javnom pravu.
"Protivno je Rezoluciji 1244, to znaju i ljudi u NATO to znaju i Amerikanci u NATO, to zna i Stoltenberg to znaju svi. Ne smije postojati ni kosovska vojska ni bilo šta. Razgovarao sam sa Erdoganom, rekao je da će uskoro doći u Srbiju i kada bude došao onda ćemo nastaviti razgovore", rekao je Vučić gostujući na TV Prva.
Turska je regionalna velesila, rekao je dalje, a Srbija je mala, ali se drži Međunarnodnog javnog prava i držat će se i Ustava Srbije i međunarodno javno - pravnih normi.
"Tako da, svako svoj posao, što bi rekao naš narod".