- Iskreno sam kao predsjednik Republike zamolio ljude da ne organizuju ovako nešto ne zato što sam bio uplašen ili ugrožen, već zato što sam smatrao da je to loše za zemlju - rekao je Vučić 8. maja uvečer gostujući na televiziji Happy.
On je rekao da su tako "na najbrutalniji način iskorištavaju osjećanja ljudi".
- Očekivao sam da će u uvijenoj formi da ponude neke mjere. Sve se svelo na politiku - rekao je Vučić.
Kako je rekao, na današnjem protestu „Srbija protiv nasilja“ bilo je maksimalno devet hiljada ljudi.
Srbijanski mediji izvještavaju da je na protestu bilo oko 50 hiljada građanki i građana. Oni su u tišini šetali centralnim ulicama Beograda do zgrade Vlade Srbije na protestu "Srbija protiv nasilja".










