"Srbija obilježava Dan žalosti i zbog trojice preminulih Srba i zbog kosovskog policajca Kosova, mislim da je to civilizacijski" kazao je večeras predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u gostovanju na javnom servisu Srbije.
Predsjednik Srbije još je dodao:
"Mi smo žalost proglasili zbog ubijenih Srba i svih drugih lica. Edi Rama nije govorio istinu. Ja mislim da je to civilizacijska odluka, ozbiljna i odgovorna odluka".
Vučić je govorio i o ubistvu kosovskog policajca:
"Za mene ti ljudi, kao predsjednika Srbije, nikada neće biti teroristi. Da li mogu da opravdam ubistvo albanskog policajca. Po Briselskom sporazumu on nema šta da traži tamo, i za to će naši organi pokrenuti dalje korake."
Predsjednik Srbije nastavio je govor o postavljenim barikadama:
"Kako stvari stoje, oni su postavljali barikade, a ne zamke. Reč je o ljudima, koji su poslije deset, 11 godina pod terorom. Od barikada sam imao teške razgovore između ostalog s Milanom Radoičićem. Molio sam ih da se povuku s barikada. Policajac je bio ranjen od eksploziva koji je služio za postavljanje barikada. To objašnjava prirodu i stvarne namere."










