Pobunili ne Srbi iz Srbije, "kako su to lagali u Prištini" već Srbi sa sa Kosova,ne želeći više "da trpe Kurtijev teror".
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i dalje drži govor.
U obraćanju javnosti on je, između ostalog, rekaoda ni na koji način ne želi opravdati ubistvo kosovskog policajca i poručio da je to je za osudu.
"To je nešto što nikom nije bilo potrebno, ponajmanje srpskom narodu, u trenutku kada su svi shvatili da je Kurti glavni organizator haosa na Kosovu. I na to nema međutim", poručio je.
Dodao je da su se pobunili ne Srbi iz Srbije, "kako su to lagali u Prištini" već Srbi sa sa Kosova,ne želeći više "da trpe Kurtijev teror".
"Od 3. novembra kada je Kurti iz Berlina smijenio komandira Đurića za region Sjever, uspostavljen, u skladu sa članom 9. Briselskog sporazuma, 62 puta su koristili kosovsku policiju protiv Srba, 22 eskalatorna poteza na sjeveru Kosova, 56 etnički motivirana napada na Srbe. Bilo je samo pitanje vremena kada će oni koje policija progoni i koji se stalno kreću na relaciji Srbija - Kosovo da bi izbjegli hapšenje Kurtijeve policije učiniti nešto za sebe i svoje porodice", rekao je Vučić.
"Albin Kurti je jedini krivac, jedini koji želi sukobe i rat. Nijedan drugi čovjek ne želi sukobe i rat, njegova jedina želja je da nas uvuče u rat sa NATO-om i to je jedino što radi cijeli dan", ustvrdio je Vučić.