Abazović je tada, govoreći u Potočarima na komemoraciji, kazao je da “genocid nije počinjen nad Bošnjacima, nego nad ljudima. I nijesu ga počinile vojske, nego politike zla, smrti i prevara”.
Episkop ostroško–nikšićki, vladika Boris Bojović kazao je da ove godine neće prisustvovati na obilježavanju 28. godišnjice genocida u Srebrenici jer je svoj dolazak najavio i odlazeći premijer Dritan Abazović.
“Na veliku žalost ne mogu biti u Potočarima na ovogodišnjem obilježavanju genocida. Prosto s onim ko je potpisao “Temeljni ” ugovor sa Srpskom pravoslavnom Crkvom ne mogu!”, rekao je vladika Bojović.
Abazović je i prošle godine, sudjelovao na obilježavanju godišnjice genocida, ali je njegov govor tom prilikom izazvao oštre reakcije javnosti.
Abazović je tada, govoreći u Potočarima na komemoraciji, kazao je da “genocid nije počinjen nad Bošnjacima, nego nad ljudima. I nijesu ga počinile vojske, nego politike zla, smrti i prevara”.
On se nakon toga izvinio, rekavši da nije imao jasno izrečenu misao.