Recentni stravični događaji u Srbiji uzrokovali su snažnu reakciju tamošnjeg naroda, a ponovo se pojavila i online peticija za gašenje televizija Pink i Happy.
"Zahtijevamo da se televizijama Pink i Happy ne dodijele nacionalne frekvencije. Ove dvije televizije su dodijeljene nacionalne frekvencije koristile u velikoj mjeri za kršenje Zakona o elektronskim medijima", stoji u opisu peticije koja je prikupila više od 300.000 potpisa u kratkom roku, piše Jutarnji list.
"Iako opći pružatelji medijskih usluga, što znači da moraju imati dokumentarni, kulturni, znanstveno-obrazovni i dječji program, ove dvije televizije s dječjim programom imaju veze samo kada u studio pozovu lokalnog političara za kojeg svjedoci tvrde da podvodi maloljetnice i mi imamo obavezu stati na put takvim gadostima, bez obzira na potencijalna neslaganja, politička razilaženja ili različita opredjeljenja", stoji u objašnjenju koje potpisuje Luka Tripković iz Udruženja za zaštitu ustavnosti i zakonitosti i narodnog pokreta "Kreni - Promjeni".
Uz strmovit porast broja potpisa raste i broj komentara razočaranih građana.
"Već dugo trpimo sadržaj koji nije primjeren za našu djecu", glasio je jedan od komentara.










