Potpredsjednica Stranka slobode i pravde Marinika Tepić koja 11 dana štrajkuje glađu poručila je da ne odustaje od protesta i da će nastaviti i dalje, bez obzira na ozbiljna upozorenja ljekara.
„Jučer je bio kardiopregled i to je za sada u redu. Izašli smo iz perioda gdje infuzije održavaju stanje, pa se ubrzavaju rizici i sada ljekari brinu za bubrege i za jetru u prvom redu. Koristim i dalje infuzije, odbila sam proteinsku dozu intravenozno da unosim. Prate nas sada svakog dana, 24 sata. Kardiolog me pohvailio i rekao je da je ova vrsta izdržljivosti u odlučnosti, u glavi, u riješenosti“, kaže Tepić.
Govoreći o političkom raspletu krize ona je pohvalila zbližavanje grupacija koje to do sada nisu činile, prenosi N1.










