Ministar unutrašnjih poslova Kosova Xhelal Svecla zatražilo je od Srbije da preda Kosovu lica koja su napala kosovsku policiju, kako bi, kako je rekao, odgovarala pravosudnim organima za terorističke akte.
On je medijima izjavio da je u nedjeljnoj akciji povrijeđeno najmanje 6 terorista koji se nalaze na liječenju u novopazarskoj bolnici.
"Ovom akcijom nije povređen nijedan civil, a prema dosadašnjim informacijama, 6 ranjenih terorista nalazi se na liječenju u novopazarskoj bolnici. Tražimo od Srbije da ih odmah preda kosovskim vlastima kako bi se suočili sa pravdom za svoje terorističke akte. Takođe, tražimo od Srbije da preda svakog člana ove grupe koji je uspio pobjeći u Srbiju", rekao je on, prenosi Koha.










