Njihov ulazak u policijske strukture dešava se devet mjeseci nakon što je skoro 600 Srba napustilo lokalnu policiju , administraciju i carine po nalogu Vlade Srbije.
Ukupno 74 pripadnika kosovskih manjina započelo je svoje nove poslove u kosovskoj policiji u općinama na sjeveru sa pretežno srpskim stanovništvom ove sedmice, od kojih 46 Srba nelojalnih beogradskim vlastim.
Njihov ulazak u policijske strukture dešava se devet mjeseci nakon što je skoro 600 Srba napustilo lokalnu policiju , administraciju i carine po nalogu Vlade Srbije.
Jučer je putem platforme Telegram pokrenuta kampanja zastrašivanja i linča od strane prosrpskih naloga protiv 46 kosovskih Srba koji stupili u redove kosovske policije.
Ova kampanja nije ostala nezapažena, a na nju su reagirali kosovski lideri, zapadne diplomate i organizacija.