Završeni su 10. po redu protesti opozicije i građana, nakon izbora u Srbiji.
Građani su demonstrirali ispred javnog servisa Srbije (RTS), a za sutra su najavili proteste ispred Republičke izborne komisije.
Umeđuvremenu, pet zastupnika Skupštine Srbije štrajkuje glađu. Dvoje je završilo u bolnici.
Narodni poslanici Danijela Grujić iz Stranke slobode i pravde i Janko Veselinović iz Pokreta za preokret nakon šest, odnosno četiri dana štrajka glađu, moraju na pregled u bolnicu, rečeno je portalu Nova.rs.
Danijela Grujić započela je štrajk glađu 21. decembra, dok je Janko Veselinović to učinio dva dana kasnije.
U izjavi za Nova.rs Veselinović kaže da su mu svi parametri krvne slike u ozbiljnom padu i da mu se stanje naglo pogoršalo, iako je primio infuziju.
"Jučer mi je bio visok pritisak. Ja sam zamolio da ostanem bar do sutra ali ljekar je insistirao da večeras pređem u bolnicu. Vidjet ću kakve su preporuke ljekara ali za sada ostajem u štrajku", rekao je Veselinović za Nova.rs.










