Prošle sedmice na istom mjestu NATO-mirovnjake zasuli su kamenicama, zapaljivim koktelima, pucali prema njima i tukli ih čim su stigli...
Nakon što su se, prošle sedmice, žestoko potukli sa vojnicima KFOR-a, Srbi na sjeveru Kosova danas su na istom mjestu - natezali konop s KFOR-ovcima. I i tu ih porazili!
Kako prenosi Kossev.info, lokalni Srbi su organizirali sportsko druženje s pripadnicima KFOR-a.
Uz ostalo, natezali su konop i odnijeli pobjedu.
Sve je održano na istom mjestu u Leposaviću, jednom od četiri općine na sjeveru Kosova sa srpskom većinom, gdje su prošle sedmice vojnike NATO mirovne misije zasipali kamenicama, zapaljivim koktelima, pucali prema njima i udarali ih čim stignu.
Takmičenje su pratili i specijalci kosovskih policijskih snaga.
Oni su smješteni u zgradi općine koja je tik uz trg gdje je danas upriličena KFOR-srpska manifestacija.
Iako Zapad sve glasnije i odlučnije zahtijeva da oni napuste zgradu općine, premijer Albin Kurti tvrdoglavo to odbija.
Stanovnici Leposavića i KFOR i jučer, kao i danas, suočili su se sa mirnim demonstracijama. Ali, istovremeno, počele su tradicionalne Radničke sportske igre.
Ispred bodljikave žice koju je tu prošle nedjelje postavio KFOR igrao fudbal, odbojku, takmičili su se u šahu i pikadu, objavio je Kossev.
Tokom prošlosedmičnog napada na KFOR povrijeđeno je više od 30 mirovnjaka...