Mandatar za sastav vlade Crne Gore i predsjednik Pokreta Evropa sad (PES) Milojko Spajić saopštio je da ima još vremena za formiranje vlade, te da rade na većini.
"Ima još 50 dana. Intenzivno razgovaramo sa svim partnerima. Kao što znate, 44 poslanika je podržalo mene za mandatara i Glavni odbor (PES) je sa 95 odsto glasova za usvojio odluku da se ide dalje. Radimo na toj većini, intenzivno razgovaramo sa političkim grupacijama kojima pripadaju ta 44 poslanika. Nadamo se da ćemo zatvoriti stvari što prije tako da građani mogu da osjete konkretne stvari i što se tiče učlanjenja u EU i što se tiče inflacije. Ogromni su problemi, inflacija je veliki problem za sve građane, mislim da političare to nije briga. Nadamo se da će se zbog toga vlada što prije formirati", kazao je Spajić novinarima nakon razgovora sa ambasadorima država članica Evropske unije (EU) u prostorijama Delegacije EU u Podgorici, prenose Vijesti.me.
Na pitanje da li ima pritisaka stranih ambasadora za formiranje vlade odgovorio je da nema.
"Ne postoji nikakav pritisak, to su partnerske zemlje, koje žele da pomognu, koje su otvorene prema nama. Imamo intenzivan razgovor i komunikaciju. Jako su zainteresovani za Crnu Goru jer je Crna Gora predvodnik u integracijama, može da bude primjer svima, ali mi se neozbiljno ponašamo na političkoj sceni da su i oni zabrinuti", rekao je Spajić, pišu Vijesti.me.
On je kazao i da je primarni spoljnopolitički cilj Crne Gore članstvo u EU i da ne treba da bude iznenađenje što su tu (u Delegaciji EU).










