Nekadašnji komandant Gorske garde Jugoslovenske vojske u otadžbini Nikola Kalabić pravosnažno je rehabilitiran. Tako je odlučio Apelacioni sud u Beogradu, piše Blic.rs.
U presudi se, između ostalog, navodi da je "utvrđeno da nije sarađivao sa okupatorom".
Zahtjev za rehabilitaciju podnijela je prije 10 godina Valjevka Vesna Dragojlović, Kalabićeva unuka.
Prvo rješenje o rehabilitaciji Nikole Kalabića doneseno je krajem aprila 2017. godine. Ali, ono je, poslije žalbe protivnika predlagača, ukinuto početkom maja 2018. godine.
Predmet je bio vraćen prvostepenom sudu na ponovni postupak.










