Neki izvori navode i brojku od 200.000 prisutnih.
Treći put od masovnih ubistava u školi „Vladislav Ribnikar" i kod Mladenovca početkom maja, desetine hiljada ljudi protestovale su u Beogradu protiv nasilja u društvu.
Neki izvori navode i brojku od 200.000 prisutnih.
Demonstranti su se okupili ispred zgrade Skupštine Srbije, odakle su se spustili na most Gazelu i blokirali ga, a dio ljudi je potom blokirao i Brankov most.
Nebojša Zelenović, kopredsjednik stranke Zajedno i poslanik u Skupštini Srbije, izjavio je da se demonstranti na Gazeli neće razilaziti sve dok se ispune svi zahtjevi, prenosi N1.
„Poštovani građani, protest je došao na Gazelu i neće se razilaziti. Ostat ćemo ovdje dok se ne ispune svi naši zahtjevi. Dok se ne ispune svi ljudski zahtjevi koji treba da dovedu da se smiri situacija u društvu. Veliki je broj građana došao, neki su na Brankovom mostu, neki na Gazeli. Ostat ćemo na Gazeli, nećemo se razilaziti“, istakao je Zelenović.
Pozvao je građane da dođu na Gazelu i napomenuo da neće biti nikakvih ekscesa, i da je u pitanju „protest ljudi koji ne žele da se bilo kad i bilo gdje dese neke žrtve“.
„Podsjećam da ima ljudi koji su došli iz svih kraja Srbije i da se neće razilaziti. Ostajemo večeras, ostajemo koliko god da je potrebno“, poručio je Zelenović.
Ipak, na protestu je došlo do još jednog manjeg incidenta ispred Skupštine Srbije. Momci u crnim kapuljačama napali su ženu koja je nosila zastavu „Stop femicidu“. Nakon toga, napali su djevojku koja je pokušala sve to da snimi, sa namjerom da joj oduzmu telefon.
Kako je djevojka objasnila, imala je namjeru da fotografira zastavu sa Skupštinom u pozadini, ali se incident odigrao pred upaljenom kamerom.