Sudionici protesta u organizaciji prozapadne opozicije “Srbija protiv nasilja”, koji su se okupili ispred Narodne skupštine oko 18 časova, krenuli su u protestnu šetnju ulicom Kneza Miloša, a koja će biti završena blokadom važnog međunarodnog puta kod Mostarske petlje.
Organizatori su rekli da ukoliko se ne ispune zahtjevi da će pored Niša, Novog Sada, Kragujevca i Beograda, protesti biti organizirani u još 10 gradova.
Organizatori ovih protesta su poslanici Miroslav Aleksić iz Narodne stranke, Srđan Milivojević iz Demokratske stranke, Marinika Tepić iz Stranke slobode i pravde, Nebojša Zelenović iz stranke Zajedno i Biljana Đorđević iz Zeleno lijevog kluba.

Na protest su došli šef poslaničke grupe Zeleno levi klub Radomir Lazović, poslanica Biljana Đorđević, Dobrica Veselinović iz Ne davimo Beograd, potpredsjednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić, potpredsjednik ŠP Borko Stefanović, potpredsjednik DS Miodrag Gavrilović, poslanik DS Srđan Milivojević, predsjednik Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta, kao i advokat Čedomir Stojković.
Na skupu su se, između ostalih, obratili student Pavle Cicvarić i rudar iz Aleksinca Nebojša Stanojević.











