Premijer Hrvatske Andrej Plenković ocijenio je 30. aprila poslije susreta s premijerkom Srbije Anom Brnabić da otvorena pitanja između dvije države treba rješavati dijalogom.
"U dijalogu trebamo nastaviti rješavati otvorena pitanja i unapređivati privrednu, prometnu i energetsku saradnju. Vodimo brigu o zaštiti hrvatske manjine u Srbiji, kao i srpske u Hrvatskoj", napisao je Plenković na Twitteru.

Predsjednik Vlade Hrvatske danas je u Zagrebu primio premijerku Srbije koja je doputovala na Veliku skupštinu Srpskog narodnog vijeća.
Na 4. Velikoj skupštini SNV-a okuplja se oko 1.500 izabranih odbornika i predstavnika srpske nacionalne manjine iz više od 150 općina, gradova i županija, relevantnih organizacija srpske zajednice u Hrvatskoj i manjinskih i institucija za zaštitu ljudskih prava, prenosi Beta.












