"Sve odluke donosi jedan čovjek i stranka je jedan čovjek. Ljudi su često u izolaciji sa informacijama i sami misle šta bi predsjednik želio da oni urade i onda pogriješe i nastane haos".
Članica Glavnog odbora Srpske napredne stranke (SNS) i nekadašnja savjetnica Tomislava Nikolića Stanislava Pak izjavila je za televiziju N1 da napušta stranku i pozvala ljude da ne dođu na miting SNS u petak 26. maja.
"Nikad više pritisaka nije bilo kao sada", izjavila je Pak u emisiji Studio Live.
Pak se zahvalila autorki emisije Tatjani Aleksić na prilici da govori, kako je navela, na "jedinoj slobodnoj televiziji".
"Neću biti na skupu u petak. Građani se isto trebaju ohrabriti i ne ići na taj skup, jer će dalje produbiti nasilje i sukobe u društvu. Napuštam SNS i očekujem da u subotu ne budem više u Glavnom odboru", navela je.
Ona je dodala da je član stranke od 2009. godine, da je organizirala brojne skupove i da je "često bila usamljena u tome".
"U samom početku ove vrste pritisaka nije bilo i atmosfera je bila fantastična. Vjerovali smo u energiju rukovodstva i da će se desiti sloboda u društvu. Moć nije u sili, moć je u dobroti i ljubavi i ne možete praviti kult ličnosti tako što ćete ucjenjivati ljude, na silu ih dovoditi. Sve što sam imala da kažem sam rekla Aleksandru Vučiću, nisam išla u medije", naglasila je Pak.
Dodala je i da već pet godina nije ni na kakvim funkcijama.
"Ovo što se desilo našem društvu, u Ribnikaru i Mladenovcu, i reakcija rukovodstva koje se slikalo i smijalo odmah nakon toga, nakon toga je Vučić rekao – ja ne vodim kamere da zapalim svijeću. Ljudi nisu kamere, kaputi, kvote, kišobrani, ovce koje možete satjerati na silu u tor i nekome pokazujete glave kupusa kao moć", rekla je sagovornica televizije N1 i dodala da ne zna zašto je Vučiću potreban ovaj miting.
"Ja sam neposredan svjedok nečega što se dešava godinama. Na početku sam bila dobra jer sam bila kompetentna, bila sam obrazovana, imala sam radnu biografiju", objasnila je i istakla da se Tomislav Nikolić dok je bio predsjednik, a ona njegova savjetnica, držao svojih zakonskih i ustavnih ovlaštenja.
Ona je objasnila i kako se donose odluke u SNS.
"Sve odluke donosi jedan čovjek i stranka je jedan čovjek. Ljudi su često u izolaciji sa informacijama i sami misle šta bi predsjednik želio da oni urade i onda pogriješe i nastane haos. Uređuje sve medije, od naslova, redoslijeda emisija, redoslijeda u informativnim emisijama. Zato je sve i ovako kako izgleda", naglasila je Pak.
Pak je rekla da nije obavijestila Tomislava Nikolića o svojoj odluci da napusti stranki i da nije željela da mu pravi probleme.
Gostovanje Stanislave Pak možete pogledati od 1 sat i 49 minuta.