Premijer Mađarske Viktor Orban objavio je na svom Twitter nalogu da je zatražio od predsjednika Srbije da se oteti kosovski policajci oslobode.
"Danas smo imali prvi sastanak mađarsko-srbijanskog Strateškog vijeća.
Prisustvovali su mu i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, premijerka Srbije Ana Brnabić, predsjednica Mađarske Katalin Novak, te članovi obiju vlada.
Mađarska i Srbija su na strani mira. Zato sam od predsjednika Vučića zatrađio da se oslobode trojica Kosovara koji su u pritvoru u Srbiji.
Pošten tretman i članstvo Srbije u EU!", poručio je Orban.











