Glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Priboj Harun ef. Eminagić reagirao je večeras povodom brutalnog napada u kojem je policijski službenik Igor Avramović na smrt pretukao sugrađanina Ervina Ćelahmetovića u ovom gradu navodeći kako se sa prijetnji prešlo na djela.
Njegovu objavu prenosimo u cjelosti:
Prvo su meni (Glavnom imamu u Priboju) i mojoj porodici prijetili smrću-policija reče uradili su što je do njih, sud nijem. Potom su brutalni verbalni napad i vrijeđanje pretrpili hodžinica i njena kćerka zbog mahrame na glavi-policija reče uradili su što je do njih, sud kaže nema elemenata vrijeđanja na vjerskoj osnovi. Zatim, raspjevani pripadnici granične policije i samoprozvane vojvode poslaše nam poruku istrebljenja, a omladina bi da puca u džamije za svoj najveći vjerski praznik-policija reče uradila je što je do njih, a sud presudi i vidjesmo kako i jedni i drugi (ne)završiše. Sinoć... sinoć je ipak policajac uradio što je do njega i to ne obični, već elitni pripadnik MUP-a, u našoj čaršiji, gdje se trudimo da ima mjesta za svakoga i djecu učimo pravim vrijednostima, kabadahija demonstrira silu s beogradskih ulica ugasivši mladi život. A sud-vidjet ćemo... ili, možda, opet nećemo!?










