"Kada sam izašao vidio sam ga, on je došao i uperio pištolj u sve nas".
Blic.rs objavio je ko je dječak koji je pucao u beogradskoj osnovnoj školi.
"Dobio je jedinicu iz historije i tada je poludio. Upucao je historičarku u kabinetu, a onda i drugove. On ima sve petice, a svi ga zovemo štreber", pričaju đaci Osnovne škole, "Vladislav Ribnikar" gdje je učenik sedmog razreda pucnjem iz očevog pištolja ubio školskog čuvara i teško ranio više osoba.
Broj mrtvih i ranjenih u pucnjavi stalno raste.
Prema najnovijim podacima, najmanje je osmero mrtvih.
Kako tvrde deca, oni su pobjegli u kabinet gdje su se skrivali.
"Plašili smo se, bio je haos, panika. Skrivali smo se. Čuvaru je pucao u glavu" pričaju šokirana djeca.
Kako pričaju roditelji i učenici koji se nalaze ispred škole, učenik koji je pucao je navodno išao u odjeljenje 7-2.

"Čuo sam pucnjavu, neki đaci su odmah izašli u hodnik da vide šta se dešava. Ja sam prvo mislio da se nešto čulo napolju. Svi su počeli da vrište, nastala je opća panika, svi su krenuli da trče, kada sam izašao vidio sam ga, on je došao i uperio pištolj u sve nas", kroz plač priča jedan od šokiranih učenika za "Blic".
Učenik (14) je doneo očev pištolj u školu i započeo krvavi pir. On je odveden na ispitivanje u policijsku stanicu.