Punkt policije Kosova poliven benzinom.
Punkt policije Kosova u Sjevernoj Mitrovici zapaljen je.
Kako je potvrdio glasnogovornik kosovske policije Veton Elshani, "statička tačka", kako je opisao kontejner koji je postavljen u Sjevernoj Mitrovici, mjestu u kojem predominantno žive Srbi, zapaljen je sinoć oko 3 sata iza pola noći.
Kontejner je bio smješten u blizini tri nebodera u gradu.
"Da, oko 03:00 sata ujutro spaljena je statična tačka Kosovske policije", rekao je Elshani kosovskim medijima.
Nakon što je iza zgrade Općine Sjeverna Mitrovica preksinoć detonirano nekoliko bombi, nedaleko od tog mjesta sinoć je najvjerovatnije benzinom poliven i zapaljen kontejner kosovske policije.