RŽD International modernizira i gradi srbijanske željeznice od 2014. godine po ugovoru potpisanom 2013. godine. Ukupan iznos ugovora je 941 milion dolara, od čega je 800 miliona dolara izdvojeno iz državnog kredita koji je Vlada Rusije obezbedila Vladi Republike Srbije.
Holding "Ruske željeznice" planira da do 2025. godine u Srbiji stvori jedinstven dispečerski centar za kontrolu saobraćaja vozova. To se navodi u materijalima kompanije, koji su predstavljeni na samitu Rusija-Afrika, javlja agencija TASS.
„Izrađena je projektna dokumentacija za stvaranje Jedinstvenog dispečerskog centra (UDC) za upravljanje saobraćajem vozova u Srbiji. Dana 21. decembra 2022. godine potpisan je ugovor u Beogradu za izgradnju. Planirani su projekti za implementirati u periodu 2023-2025", navodi se u materijalu.
U okviru ugovora 2019. godine završeni su glavni radovi na kontaktnoj mreži na etapama i stanicama pruge Stara Pazova - Novi Sad, izgrađena je i puštena u probni rad vučna trafostanica Inđija. Završen je i projekat rekonstrukcije pruge Valjevo-Vrbnica, prema materijalima kompanije.
RŽD International modernizira i gradi srbijanske željeznice od 2014. godine po ugovoru potpisanom 2013. godine. Ukupan iznos ugovora je 941 milion dolara, od čega je 800 miliona dolara izdvojeno iz državnog kredita koji je Vlada Rusije obezbedila Vladi Republike Srbije. Trenutno je završena rekonstrukcija pruga Beograd-Pančevo, Resnik-Valevo, infrastrukturnih objekata u okviru razvoja Panevropskog transportnog koridora X. U Srbiju je isporučeno 27 dizel vozova ruske proizvodnje.