Šesti protest "Srbija protiv nasilja" održan je večeras u Beogradu. Skup je krenuo u 18 sati ispred Skupštine Srbije, nakon čega su učesnici krenuli u šetnju kako bi napravili prsten oko zgrade Vlade Srbije.
Ona je okružena nezadovoljnim građanima.
Svo vrijeme orilo se "Vučiću odlazi".
No, za razliku od prethodnih protesta, broj demonstranata je upadljivo manji. Neke procjene kažu da ih se okupilo oko 50.000.
Nova.rs javlja da je na protestu rečeno da, ako se ne ispune zahtjevi do kraja nedjelje, doći će do zaoštravanja.
"Naši zahtjevi su jasni i ostvarivi. Odugovlačenje sa Skupštinom nas neće natjerati da odustanemo, do sada smo postigli male zajedničke pobjede i one su dokaz da protesti imaju smisla. Ali to nije doboljno. Ne samo da nisu ukinuli rijaliti program, nego su juče najavili i snimanje nove sezone. Emitiranje programa koji promoviraju nasilje mora se prekinuti odmah, mi nemamo više vremena za čekanje", rekao je glumac Nenad Hadži Maričić.
Danas je održan šesti po redu protest "Srbija protiv nasilja".
Građanima su se obratili brojni poznati javni radnici, ali i nekoliko predstavnika opozicije.