Kad su mu rekli da od javne kuće po svemu sudeći nema ništa, obrušio se na gradske vlasti optuživši ih da Dubrovnik, kao svjetska turistička destinacija, što i jeste, "nema ni pristojnu nudističku plažu"...
Ivica Roko hit je na društvenim mrežama već drugu sedmicu zaredom.
Njegov "performans", koji to uopće nije jer je on takav, ne prestaje izazivati interes.
Roko je poslanik - vijećnik u Gradskom vijeću Dubrovnika.
I tu prestaje sva "normalnost".
Prethodno je bio "karićar". To je zanimanje u Dubrovniku - čovjek ima kolica i nudi svoje usluge prevoza materijala.

I već je tada bio poznat.
Domišljati Roko shvatio je da su "došla nova vremena" i napravio je svoju kandidacijsku listu za Gradsko vijeće. I glat proš'o!
Sada su sjednice Gradskog vijeća postale bitno zanimljivije.
Roko je, naravno, generator uvećanog broja pregleda sjednica ovog tijela.

A on samo traži da se u Dubrovnik vrati javna kuća!
I ne odustaje.
Tako je 14. juna ponovo pitao kad će njegova inicijativa biti prihvaćena.
I najavio ne samo da neće odustati, već i da će biti prvi koji će otići i ići u taj objekat.
Zalud su sve javne opomente, prijetnje da će biti izbacen sa sjednice... Roko samo ponavlja svoje.
Gradski oci se brane, kažu da to baš i nije u skladu s pozitivnim zakonskim propisima Hrvatske, službenice Gradske uprave nastoje ga u što širem luku izbjeći, kad pogriješi, spreman je i platiti, ali se odmah predomisli ako shvati da je dao previše pa ne da ništa...
Ne libi se ni da dobacije iz klupe, da dođe "mrtav pijan" na sjednice Gradskog vijeća, čak i baš teško opsuje usred govora...