"Upravo sam podnio formalnu ostavku na mjesto gradonačelnika grada Beograda".
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić objavio je da formalno podnosi ostavku na tu funkciju, ali da nastavlja "posvećeno i predano voditi Beograd do dana izbora" i, kako je priopćeno iz Gradske uprave, "konačne provjere povjerenja građana".
"Upravo sam podnio formalnu ostavku na mjesto gradonačelnika grada Beograda, kako bi se počeli stvarati pravni uvjeti za održavanje izbora koji bi se, pored parlamentarnih i pokrajinskih, 17. decembra održali i na nivou Beograda", rekao je gradonačelnik Aleksandar Šapić.
"I nakon ovog čina nastavit ću jednako predano i posvećeno obavljati posao gradonačelnika, da bi se neometano osiguralo provođenje i realizacija kako svih revolucionarnih socijalnih mjera tako i projekata koje smo realizirali, započeli ili najavili, a koji su obilježili period od kada sam došao na ovo mjesto", poručio je Šapić.
Dodao je i da, kad vlada Srbije uvede privremenu lokalnu vlast i kada se konačno steknu svi pravno-formalni uvjeti za raspisivanje izbora 17. decembra, očekuje da kao predsjednik tog tijela nastavi voditi Beograd do, kako je rekao, dana izbora.