Mandatar Milojko Spajić ponudio je sinoć Demokratskoj Crnoj Gori da uđu u Vladu, što su oni na elektronskoj sjednici Predsjedništva i prihvatili. Demokratama je ponuđeno potpredsjedničko mjesto vlade za ujutrašnju politiku i sigurnost, potpredsjedničko mjesto vlade za evropske integravije i vanjske poslove, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Ministarstvo odbrane, Ministarstvo ekoligije, turizma, razovj sjevera i odrzivi razvoj i Ministarstvo kulture.
Vlada će imati 18 ministarstava. Za Spajića nije bio prihvatljiv uslov Bošnjaka da u vladu uđu i Socijaldemokrati. Oni su za sada van Vlade, koja će imati podršku najmanje 49 poslanika.
Pri sadašnjem stanju, mandatar Spajić najvjerovatnije će obezbijediti podršku od najmanje 49 poslanika za formiranje 44. vlade.
Radio-televizija Crne Gore piše, pozivajući se na nezvanična saznanja, da, nakon što je mandatar dogovorio sa koalicijom “Za budućnost Crne Gore” manjinsku podršku, Demokrate su održale sjednicu Predsjedništva i prihvatile ponudu za učešće u 44. vladi.
Portal RTCG saznaje da je lider Demokrata Aleksa Bečić prihvatio da se zbog deblokade procesa odrekne pozicije šefa parlamenta.










