"To je direktan doprinos našem BDP, a to znači veće plaće i penzije".
Premijerka Srbije Ana Brnabić kazala i kako će se Hrvatska i Grčka priključiti Otvorenom Balkanu, javlja portal Analitika.me.
"Postoji inicijativa zbog dobrih projekata da se pridruže i druge zemlje poput Hrvatske i Grčke.
Hrvatska će se priključiti već u augustu ili septembru, a i Grčka se želi priključiti. To je direktan doprinos našem BDP, a to znači veće plaće i penzije.
Svi zajedno radimo da tranzit Evrope povučemo preko Balkana.
Za ostale projekte kao što je Open Balkan ID, idemo ka tome da ga imamo već u augustu.
Kada otvorimo Open Balkan trake na granicama građani iz BiH i Crne Gore htjet će se priključiti jer neće željeti da čekaju duže, neće im trebati pasoš i samo bi putovali bez problema i građani i privreda.
Očekujem da će se svi sa zapadnog Balkana polako priključivati", navela je Brnabić.