Učenik sedmog razreda jedne osnovne škole, došao je u školu naoružan i počeo pucati. Sve je trajalo oko pet minuta.
Stravičan zločin dogodio se jutros kada je četraestogodišnji dječak došao naoružan u školu "Vladislav Ribnikar" na Vračaru, ubio čuvara i ranio više ljudi, javlja Telegraf.rs.
Učenik sedmog razreda te škole, došao je u školu naoružan i počeo pucati, a sve je trajalo oko pet minuta.
Na lice mjesta upućene su tri ekipe Hitne pomoći.
Prema riječima reportera Telegrafa, na terenu je veliki broj policije.
Tamo su i tužioci.
Ovaj medij navodi da je među povrijeđenim jedna nastavnica, kao i troje đaka.
Dvoje učenika je prebačeno u Urgentni centar.
Ispred škole je mnogo policije i čak tri ekipe Hitne pomoći.
Naoružani učenik je uhapšen.
MUP je potvrdio da je uhapsio maloljetnika koji je jutros pucao u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u kojoj ima i mrtvih u ranjenih. Navode da im je prijavljeno u 8:40 sati da je došlo do pucnjave.
"Policija je uputila sve raspoložive patrole, odmah izašla na teren i uhapsila osumnjičenog maloljetnika, učenika sedmog razreda, koji je, kako se sumnja, iz očevog pištolja ispalio više hitaca u pravcu učenika i obezbeđenja ove škole", saopćili su iz beogradske policije.
Dodaju da je zbrinjavanje povrijeđenih je u toku, kao i rad policije na utvrđivanju svih činjenica i okolnosti u vezi sa ovim događajem.