U skladu s navedenom odlukom, Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine odobrena su sredstva u iznosu od 6.984.858,88 KM za provedbu projekta kojim se osigurava daljnje unaprjeđenje programskih sadržaja, modernizacija produkcijskih kapaciteta te tehnološki razvoj javnog RTV servisa.
Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić i generalni direktor Radio-televizije Federacije Bosne i Hercegovine (RTV FBiH) Bakir Hadžiomerović su u ponedjeljak u Mostaru potpisali Sporazum o dodjeli sredstava.
Njime se uređuje korištenje sredstava odobrenih za realizaciju projekta "Unaprjeđenje i stabilizacija programskog, produkcijskog i tehnološkog sistema RTV FBiH kroz integriranu realizaciju RTV djelatnosti u 2026. godini".
Sredstva su dodijeljena na osnovu Odluke Vlade Federacije Bosne i Hercegovine o usvajanju Programa utroška sredstava "Tekući transferi i drugi tekući rashodi – subvencija javnim poduzećima – unaprjeđenje RTV djelatnosti", a na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, saopćeno je iz ovog ministarstva.
U skladu s navedenom odlukom, Radio-televiziji Federacije Bosne i Hercegovine odobrena su sredstva u iznosu od 6.984.858,88 KM za provedbu projekta kojim se osigurava daljnje unaprjeđenje programskih sadržaja, modernizacija produkcijskih kapaciteta te tehnološki razvoj javnog RTV servisa.
"U posljednje tri godine za RTV FBiH osigurana su sredstva u ukupnom iznosu od približno 11 miliona KM, čime potvrđujemo opredijeljenost Vlade Federacije BiH i Ministarstva jačanju kapaciteta javnog RTV servisa te stvaranju preduvjeta za njegovo stabilno i kvalitetno djelovanje u interesu svih gledatelja Federalne televizije", izjavila je ministrica Andrijana Katić.
Potpisivanjem Sporazuma stvoreni su uslovi za realizaciju planiranih aktivnosti tokom 2026. godine, s ciljem jačanja kvaliteta javnog informisanja, unaprjeđenja tehničke infrastrukture i osiguravanja stabilnog funkcionisanja RTV djelatnosti u Federaciji Bosne i Hercegovine.