Bivša ministrica vanjskih poslova Republike Hrvatske Vesna Pusić u HTV-ovoj emisiji "Nedjeljom u 2" komentarisala je odnos Hrvatske prema BiH.
Kazala je da se s BiH niko ozbiljno nije bavio nakon potpisivanja Daytonskog sporazuma.
- Kao što znate, ja sam vrlo kritična prema ulozi Hrvatske u zadnjih 30 godina prema Bosni i Hercegovini, iako je ta politika bila različita, budući da smo imali različite vlade. Hrvatska se miješala u politiku Bosne i Hercegovine i ja bih rekla miješala se do vrlo nedavno. Moj dojam je da u HDZ-u koji u ovom trenutku kroji hrvatsku politiku, postoji jedna struja koja je vrlo zainteresirana da se miješa u politiku BiH i postoji jedna druga struja, gdje mi se čini da je ondje predsjednik Vlade Plenković, a koja bi se htjela izvući iz te cijele situacije koja traje desetljećima i distancirati se malo od regije uopće, a naročito od te situacije u Bosni i Hercegovini, kaže Pusić.










