Popisna komisija Podgorice utvrdila je da je kod 16 popisivača otkriveno nezakonito postupanje i upotreba olovke "piši-briši" i jednoglasno je odlučeno da se oni i jedan instruktor isključe iz popisne kampanje, potvrđeno je iz Uprave za statistiku - Monstat.
Monstatu je naloženo da pokrene prekršajne postupke, a za sada je nepobitno utvrđeno da su izmjene u odnosu na original nastale kod tri popisivača, prenijeli su crnogorski mediji.
Četiri popisivača su koristila olovku "piši-briši" u obrascima P2 na kojima se upisuju informacije o vlasništvu stana i spisku članova domaćinstva, dok je vjerodostojnost unesenih podataka konstatovana kod tri popisivača.










