Protest na kojem se okupilo nekoliko stotina ljudi organizovala je palestinska dijaspora u Srbiji i Društvo srpsko-palestinskog prijateljstva.
Sa skupa podrške palestinskom narodu koji je održan danas na Trgu republike u Beogradu pozvano je na zaustavljanje napada izraelske vojske u Gazi, prenosi BHRT.
Protest na kojem se okupilo nekoliko stotina ljudi organizovala je palestinska dijaspora u Srbiji i Društvo srpsko-palestinskog prijateljstva.
Organizatori skupa su pozvali da se momentalno obustavi "sistematsko uništavanje palestinskih života bombardovanjem i uskraćivanjem pristupa vodi, struji, hrani i lijekovima".
Ambasador Palestine u Srbiji Muhamed al Namur zahvalio se okupljenima na podršci i rekao da je narod Palestine hrabar kao i srpski narod.
"Mi smo probali dijalogom, mi smo prihvatili dijalog. A oni šta su uradili. Kada je naš predsjednik Jasar Arafat potpisao sporazum (iz Osla službeno priznajući Izrael), oni su ga poslije dvije godine ubili", poručio je Namur.
Okupljeni su nosili transparente, fotografije prizora iz Gaze nakon bombardovanja, palestinske, srbijanske i ruske zastave, te uzvikivali parole protiv Izraela.