Zbog toga su institucije Rs promijenile i zvanične e-mail adrese i tu također prešle na srbijanske domene.
Zvanične stranice institucija entiteta Rs ponovo su u funkciji nakon što su ih srušile sankcije Sjedinjenih Američkih Država (SAD).
Zbog toga se danima nije moglo ući na stranicu Vlade Rs i predsjednika Rs, a taj problem je riješen tako što se s domena "net" prešlo na srbijansku domenu "rs".
Zbog toga su institucije Rs promijenile i zvanične e-mail adrese i tu također prešle na srbijanske domene, prenosi Klix.
Podsjetimo, predsjednik Vlade Rs-a Radovan Višković je početkom sedmice rekao da stranice ne rade zbog američkih sankcija.
"Isključili su nas Amerikanci. Iako imamo sve uplaćeno do februara 2025. godine, brutalno smo isključeni zbog sankcija koje su SAD uvele predsjedniku Rs", rekao je Višković koji je tada dodao da Vlada radi na tome da riješi problem.