Druga grupa hrvatskih državljana evakuiranih iz Gaze stigla je u Hrvatsku, javili su mediji.
"Hvala Bogu što smo stigli. Prošli smo užas. Situacija je loša, nema ništa - goriva ni hrane. To nije rat, to je masakr, protiv djece i civila", rekao je jedan od evakuiranih za HRT.
Treća grupa hrvatskih državljana stiže poslijepodne. S njima je u Kairu uoči polaska bio i ambasador Hrvatske u Egiptu Tomislav Bošnjak, zadužen i za pojas Gaze.
U Hrvatsku je jučer stigao dio od 22 hrvatska državljana od njih 23 koji su proteklih dana evakuirani iz ratnom zahvaćenog područja Gaze, a na put prema Zagrebu čekali su u Kairu. Premijer Andrej Plenković je zahvalio ambasadorimau Izraelu, Egiptu i Katru na toj operaciji, kao i katarskom emiru koji je bio "vrlo konstruktivan" u tom procesu.
Na zagrebačkom aerodromu dočekala ih je rodbina i novinari kojima su ispričali koje su sve ratne strahote doživjeli u svom domu u Gazi.










