Region je šokiran snimkom koji kruži društvenim mrežama.
Na njemu, u jednom vrtiću "grmi" četnička pjesma "Veseli se srpski rode", koja je postala svojevrsna himna brojnih srpskih ekstremista.
Po snimku se vidi da su djeca, neka jedva da imaju i punih 5 godina, već učila stihove ove pjesme.
U buci gromoglasne muzike može se čuti i neka odrasla osoba koja govori da djeca znaju riječi.
Na snimku se dalje vidi i da je osoblje vrtića već "odradilo" koreografiju, pa na riječi pjesme "Veseli se srpski rode, srpski rode, od slobode. I zbog slavnih Nemanjića, Obilića, Petrovića. I zbog slavne Gračanice, Studenice, Ravanice. Nek' se srpski barjak vije od Prizrena do Rumije", djeca skaču na stolove i sa uzdignuta tri prsta pjevaju refren.
Politicki.ba pokušavao je provjeriti autentičnost i porijeklo snimka.
Po jednima, sve je staro već najmanje godinu dana i desilo se u vrtiću u Novom Sadu, glavnom gradu Vojvodine.










