Protest je počeo u 11 sati na Kvaternikovom trgu u Zagrebu, a organizator je Inicijativa za slobodnu Palestinu.
Danas se u Zagrebu održava mirno okupljanje za Palestinu pod nazivom "Ne u naše ime - mir i sloboda Palestini".
Protest je počeo u 11 sati na Kvaternikovom trgu u Zagrebu, a organizator je Inicijativa za slobodnu Palestinu, prenosi Index.
Ovo je drugi ovakav prosvj. Prvi je održan 25. septembra i okupio je nekoliko stotina ljudi.
Organizatori su naglasili da se protive daljnjoj polarizaciji u društvu, uključujući širenje antisemitizma i islamofobije.
"Na ulicama Gaze leže tijela djece. Miris čaja zamijenio je miris krvi", rekla je organizatorica kroz suze.
"Palestina je mjesto triju religija, zar nas takva ne bi trebala podučiti o ljubavi", upitala je.
Gaza je veliki zatvor na otvorenom, okružen zidovima i ogradom, rekla je.
"Okupili smo se danas kako bismo pokazali na potrebu za uspostavom mira u Gazi i Palestini. Zaustavimo rat, ubijanje i zločine. Rat mora stati", rekla je.
"Ovdje smo za prekid vatre. Za slobodnu Palestinu", rekla je.