Ruski trajekt se nageo (tri balastna tanka poplavljena), ali je uspio doploviti u bugarsku luku Varna na pregled.
Trajekt "Slavjanin" pod zastavom Rusije "dobio je rupu u boku" u Crnom moru na području bugarskog rta Šabla.
Kako piše TTS pozivajući se na podatke Vesselfindera, brod je prevozio vagone sa tečnim plinom.
Napominje se da je bočna šteta nastala nakon sudara sa drugim plovilom - New Raoufom pod zastavom Palaua.
Novi Raouf je nastavio svoj put prema Turskoj i sada je blizu ulaza u Bosfor. Prema pisanju bugarskih medija, vlasnik broda je liberijska New Raouf Shipping Ltd, operater rumunska Daytona Management.
Ruski trajekt se nageo (tri balastna tanka poplavljena), ali je uspio doploviti u bugarsku luku Varna na pregled.
Trajekt "Slavjanin" vozi oko 10 godina na liniji Varna-Kavkaz, prevozeći vagone za plin. Kako je navedeno u Vesselfinderu, nije jasno šta je radio u blizini Shable/Tyulenova, jer linija do luke Kavkaz ide pravolinijom više u istočnom pravcu, dok se ruski brod kretao nešto sjevernije.