Agroproteinka će od Ministarstva poljoprivrede za usluge sakupljanja i uklanjanja nusproizvoda u 2023. godini dobiti ukupno osam miliona eura.
Vlada Hrvatske je rebalansom proračuna dodijelila dodatnih 2 miliona eura Agroproteinki čiji je 20-postotni vlasnik i ministar vanjskih poslova Gordan Grlić Radman.
Kako tvrdi Nacional.hr, vlada je to htjela prikriti jer je stavak pod kojim je Agroproteinka dobila dodatna sredstva naveden kao "Koncesionar - usluga sakupljanja i uklanjanja nusproizvoda". Dodaju i kako je ministrica Vučković izjavila da će izvijestiti javnost o svim važnim detaljima posla s ministrovom tvrtkom, no nije to učinila nakon što je vlada rebalansom dodijelila nove milione Agroproteinki.
To je sve potvrdio i sabor samo dan nakon što se glasalo o (ne)povjerenju Radmanu, a nitko niti jednom riječju nije u saboru spomenuo da se radi o tvrtki u suvlasništvu Grlić Radmana.
Iz ministarstva Marije Vučković tvrde da su dodatni novac dali zbog epidemije svinjske kuge i sve većih troškova.
Agroproteinka će od Ministarstva poljoprivrede za usluge sakupljanja i uklanjanja nusproizvoda u 2023. godini dobiti ukupno osam miliona eura.